3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Bośnia i Hercegowina - Holandia 0-0

W meczu 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 11 października, jedenastka Bośni i Hercegowiny zremisowała z Holandią 0-0. Pojedynek odbył się na Stadionie Bilino Polje w Zenicy.

3. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-10-11 18:00 | Stadion: Stadion Bilino Polje | Arbiter: Istvan Kovacs
Bośnia i Hercegowina
Holandia
0
0

Od pierwszych minut reprezentacja Holandii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Bośni i Hercegowiny była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Advanowi Kadušiciowi z Bośni i Hercegowiny.

Na drugą połowę reprezentacja Bośni i Hercegowiny wyszła w zmienionym składzie, za Advana Kadušicia wszedł Sead Kolaszinać. W 54. minucie za Benjamina Tatara wszedł Amir Hadžiahmetović.

W 61. minucie w jedenastce Bośni i Hercegowiny doszło do zmiany. Edin Dżeko wszedł za Milana Đuricia. Po chwili trener Holandii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Donyella Malena. Na boisko wszedł Steven Berghuis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie Denzel Dumfries został zmieniony przez Hansa Hateboera, co miało wzmocnić reprezentację Holandii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miralema Pjanicia na Stjepana Lončara.

Trener Bośni i Hercegowiny postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Rade Krunicia i na pole gry wprowadził napastnika Armina Hodžicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martena de Roona z Holandii, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Armina Hodžicia z drużyny przeciwnej. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Nathan Aké, Ryan Babel, a na ich miejsce weszli Daley Blind, Quincy Promes.

Virgil van Dijk
44′ 46′ Advan Kadušić
Daley Blind86′
75′ Miralem Pjanić
Marten de Roon86′
54′ Benjamin Tatar
Donyell Malen69′
Amer Gojak
Quincy Anton Promes86′
75′ Rade Krunić
Frenkie de Jong
Gojko Cimirot
Georginio Wijnaldum
61′ Milan Đurić
Hans Hateboer70′
46′ Sead Kolaszinać
Joël Veltman
54′ Amir Hadžiahmetović
Owen Wijndal
Haris Hajradinović
Teun Koopmeiners
75′ Stjepan Lončar
Kevin Strootman
Deni Milošević
Donny van de Beek
61′ Edin Dżeko
Ryan Guno Babel86′
75′ 90′ Armin Hodžić
Steven Berghuis69′
Dino Hotič
Calvin Stengs

Przewaga reprezentacji Holandii w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki reprezentantom Bośni i Hercegowiny, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Holandii w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.