3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Armenia - Gruzja 2-2 (1-0)

11 października na Stadionie Miejskim w Tychach odbyło się spotkanie 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Armenii i Gruzji. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

T. Okriashvili 74'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Khoren Bayramyan. Przy strzeleniu gola asystował Tigran Barseghyan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Armenii.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Gruzji w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 46. minucie Nika Kacharava wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Levan Shengelia.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Warazdata Harojana z Armenii, a w 53. minucie Giorgiego Navalovskiego z drużyny przeciwnej. W 61. minucie za Waleriana Gwilię wszedł Tornike Okriashvili. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Armenii: Yuri Gareginyan, Edgar Babayan, a na ich miejsce weszli Wbeymar Angulo, Aleksandr Karapetyan.

W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Khorena Bayramyana z Armenii, a w 71. minucie Dżabę Kankawę z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tornike Okriashvili wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gruzji, strzelając kolejnego gola w 74. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Waleri Kazaiszwili.

Chwilę później trener Gruzji postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Giorgiego Aburjanię. Na boisko wszedł Murtaz Dauszwili, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Murtazowi Dauszwilemu, reprezentantowi Gruzji. W 89. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Henrich Mchitarjan.

W 90. minucie w jedenastce Armenii doszło do zmiany. Vahan Bichakhchyan wszedł za Tigrana Barseghyana. W doliczonej pierwszej minucie starcia arbiter przyznał kartkę Edgarowi Babayanowi z Armenii. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Giorgi Makaridze
81′ Kamo Howhannisjan
Jambul Jighauri
47′ Warazdat Harojan
Mamuka Kobakhidze
André Calisir
Gia Grigaława
Arman Hovhannisyan
Giorgi Navalovski53′
67′ Wbeymar Angulo Mosquera
Dżaba Kankawa71′ 76′
90′ Tigran Barseghyan
Levan Shengelia80′
 6′ 68′ Khoren Bayramyan
Waleri Kazaiszwili
Artak Grigoryan
Giorgi Aburjania76′
 89′ (k.) Henrich Mchitarjan
Walerian Gwilia61′
67′ Aleksandr Karapetyan
Nikoloz Mali
67′ 90′ Edgar Babayan
Jemal Tabidze
90′ Vahan Vardani Bichakhchyan
Murtaz Dauszwili76′ 88′
67′ Yuri Gareginyan
Nika Kvekveskiri76′
Artur Grigoryan
Saba Lobzhanidze80′
Benik Hovhannisyan
Tornike Okriashvili61′  74′
81′ Gegham Kadimjan
Giorgi Kvilitaia
Solomon Ime Udo
Elguja Lobjanidze80′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna Armenii w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast reprezentacja Gruzji w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.