3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Anglia - Belgia 2-1 (1-1)

11 października na Wembley Stadium w Londynie odbył się pojedynek 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Anglii i Belgii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Anglii 2-1.

R. Lukaku 16'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Belgii otworzyli wynik. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Declana Rice'a z Anglii, a w 38. minucie Thomasa Meuniera z drużyny przeciwnej.

Reprezentanty Anglii nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Marcus Rashford.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anglii w 64. minucie spotkania, gdy Mason Mount zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kieran Trippier.

Trener Anglii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Jordana Hendersona. Na boisko wszedł Kalvin Phillips, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Dominic Calvert-Lewin został zmieniony przez Harry'ego Kane'a. W 73. minucie Kevin De Bruyne został zmieniony przez Yariego Verschaerena, co miało wzmocnić drużynę Belgii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Trenta Alexandra-Arnolda na Reece'a Jamesa.

Trener Belgii postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Yannicka Carrasca i na pole gry wprowadził napastnika Jeremego Doku, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W samej końcówce meczu w reprezentacji Anglii doszło do zmiany. Jadon Sancho wszedł za Masona Mounta. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Anga Dedryck Boyata
79′ Trent Alexander-Arnold
Thomas Meunier38′
66′ Jordan Henderson
Axel Witsel
 64′ 89′ Mason Mount
Kevin De Bruyne73′
 39′ (k.) Marcus Rashford
Yannick Carrasco83′
32′ Declan Rice
Timothy Castagne
Kieran Trippier
Youri Tielemans
66′ Dominic Calvert-Lewin
Leander Dendoncker
79′ Reece James
Michy Batshuayi
66′ Kalvin Phillips
Christian Benteke
89′ Jadon Sancho
Jeremy Doku83′
James Ward-Prowse
Divock Origi
Daniel Ings
Leandro Trossard
66′ Harry Kane
Thomas Kaminski

Reprezentanty obu drużyn dostały po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Anglii w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.