3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Andora - Malta 0-0

10 października na Estadi Nacional w Andorze odbyło się starcie 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Andory i Malty. Mecz zakończył się remisem 0-0.

3. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-10-10 20:45 | Stadion: Estadi Nacional | Arbiter: Alain Durieux
Andora
Malta
0
0

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Cristianowi Martínezowi z drużyny gospodarzy. Była to 19. minuta spotkania.

W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Steve'owi Borgowi z Malty. W 61. minucie Jurgen Degabriele został zmieniony przez Luke'a Montebello.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Andora: Marcowi Vales'owi w 68. i Joanowi Cervósowi w 84. minucie. W 70. minucie Cucu został zmieniony przez Jordiego Aláeza, co miało wzmocnić jedenastkę Andory. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Steve'a Pisaniego na Bjorna Kristensena oraz Paula Mbonga na Jake'a Grecha. Niedługo później trener Andory postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Cristiana Martíneza wszedł Marc García, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis.

Zach Muscat
68′ Marc Vales González
Andrei Agius
84′ Joan Cervós Moro
Joseph Essien Mbong
19′ 85′ Cristian Martinez Alejo
Steve Pisani79′
Marc Pujol Pons
Ryan Camenzuli
90′ Alexandre Martínez Palau
Teddy Teuma
Marcio Vieira de Vasconcelos
Jurgen Degabriele61′
85′ Aaron Sanchez Alburquerque
Luke Gambin
70′ Ricard Fernández Betriu
Cain Attard
85′ Marc Garcia Renom
Myles Beerman
Adrian Rodrigues Goncalvez
Enrico Pepe
70′ Jordi Aláez Peña
Bjorn Kristensen79′
90′ Víctor Bernat Cuadros
Rowen Muscat
Sergi Moreno Marin
Kurt Shaw
85′ Luigi San Nicola Schellens
Luke Montebello61′

Przewaga drużyny Malty w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast reprezentantom Malty pokazał jedną.

Drużyna Andory w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.