2. kolejka Ligi Narodów: Walia - Bułgaria 1-0 (0-0)

6 września na Cardiff City Stadium w Cardiff odbyło się spotkanie 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów pomiędzy drużynami Walii i Bułgarii. Mecz zakończył się zwycięstwem Walii 1-0.

2. kolejka Liga Narodów
2020-09-06 15:00 | Stadion: Cardiff City Stadium | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Walia
Bułgaria
1
0
N. Williams 90'

Mecz rozpoczął się sennie. Piłkarze obu drużyn długo nie mogli się dobudzić i w związku z tym arbiter także nie miał zbyt wiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Georgiemu Kostadinovowi z Bułgarii. Była to 43. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Matthewowi Smithowi, piłkarzowi Walii. W 61. minucie Bozhidar Boykov został zmieniony przez Dimityra Iliewa.

W tej samej minucie trener Walii postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Kieffera Moore'a. Na boisko wszedł Hal Robson-Kanu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Walii doszło do zmiany. Neco Williams wszedł za Connora Robertsa. Trener Bułgarii postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Galina Ivanova i na pole gry wprowadził napastnika Spasa Delewa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 76. minucie David Brooks został zmieniony przez Jonnego Williamsa, co miało wzmocnić drużynę Walii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Todora Nedeleva na Filipa Yavorova. W 85. minucie arbiter pokazał kartkę Necowi Williamsowi z zespołu gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Walii w końcu przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Neco Williams dał prowadzenie swojej jedenastce. Bramka padła po podaniu Jonnego Williamsa.

Anton Nedyalkov
65′ Connor Roberts
Kristian Traychev Dimitrov
76′ David Brooks
Bozhidar Boykov Kraev61′
Daniel James
Todor Nedelev82′
Joseff Morrell
Yanis Karabelyov
60′ Matthew Smith
Georgi Kostadinov43′
61′ Kieffer Moore
Strahił Popow
65′  90′ 85′ Neco Williams
Stanislav Slavov Rabotov
Dylan Levitt
Aleksandar Cwetkow
Will Vaulks
Svetoslav Svetlozarov Kovachev
76′ Jonny Williams
Filip Yavorov Krastev82′
Harry Wilson
Spas Borislavov Delew70′
Rabbi Matondo
Dimityr Iliew61′
61′ Hal Robson-Kanu
Ismail Isa Mustafa

Wyjątkowa nieporadność napastników Bułgarii była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast reprezentantom Bułgarii pokazał jedną.