2. kolejka Ligi Narodów: Szwajcaria - Niemcy 1-1 (0-1)

6 września na St. Jakob-Park w Bazylei odbyło się spotkanie 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów pomiędzy drużynami Szwajcarii i Niemiec. Mecz zakończył się remisem 1-1.

I. Gündogan 14'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to reprezentanty Niemiec otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Ilkay Guendogan. Asystę zaliczył Matthias Ginter.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Niklas Süle z zespołu gości. Była to 30. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Niemiec.

Na drugą połowę drużyna Niemiec wyszła w zmienionym składzie, za Leroya Sanégo wszedł Julian Brandt. W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Renatowi Steffenowi z Szwajcarii.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Szwajcarii w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Silvan Widmer wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Breel Embolo.

W 62. minucie Niklas Süle został zastąpiony przez Jonathana Taha. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartką został ukarany Julian Draxler, piłkarz Niemiec. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Thilo Kehrer
64′ Ricardo Rodriguez
Antonio Ruediger
 57′ Silvan Widmer
Niklas Süle30′ 62′
80′ Djibril Sow
Julian Draxler90′
49′ Renato Steffen
Ilkay Guendogan  14′
Granit Xhaka
Toni Kroos
Haris Seferović
Leroy Sané46′
72′ Breel Donald Embolo
Jonathan Tah62′
80′ Michel Aebischer
Julian Brandt46′
Christian Fassnacht
Emre Can78′
Simon Sohm
Florian Neuhaus
72′ Ruben Vargas
Suat Serdar
64′ Steven Zuber
Gian-Luca Waldschmidt
Albian Ajeti

Mario Gavranović

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a reprezentantom Niemiec pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.