2. kolejka Ligi Narodów: San Marino - Liechtenstein 0-2 (0-2)

W starciu 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów, które rozegrane zostało 8 września, reprezentacja San Marino przegrała z Liechtensteinem 0-2 (0-2).

Y. Frick 14'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania sędzia przyznał kartkę Luce Ceccarolemu z jedenastki San Marino.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Liechtensteinu w trzeciej minucie spotkania, gdy Nicolas Hasler strzelił z karnego pierwszego gola.

Jedenastka San Marino ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Liechtensteinu, zdobywając kolejną bramkę. W 14. minucie wynik ustalił Yanik Frick.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davide Simonciniego z San Marino, a w 42. minucie Yanika Fricka z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka San Marino rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lorenza Lunadeiego, Lucę Tosi weszli Adolfo Hirsch, Alessandro Golinucci. Między 49. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom San Marino.

W 67. minucie za Lucę Ceccarolego wszedł Fabio Tomassini. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom reprezentacji Liechtensteinu: Sandrowi Wolfingerowi i Noah Frommeltowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Daniel Kaufmann
27′ Davide Simoncini
Andreas Malin
66′ Filippo Berardi
Seyhan Yildiz
2′ 67′ Luca Ceccaroli
Martin Buechel
52′ Enrico Golinucci
Dennis Salanović90′
46′ Lorenzo Lunadei
Aron Sele
46′ Luca Tosi
Fabio Wolfinger
46′ 49′ Alessandro Golinucci
Sandro Wolfinger87′ 90′
46′ Adolfo Josè Hirsch
Philipp Ospelt90′
Marcello Mularoni

Kevin Zonzini

Nicola Nanni

67′ Fabio Tomassini

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom San Marino, a reprezentantom Liechtensteinu pokazał trzy.