2. kolejka Ligi Narodów: Luksemburg - Czarnogóra 0-1 (0-0)

W spotkaniu 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów, które rozegrane zostało 8 września, drużyna Luksemburga przegrała z Czarnogórą 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Stade Josy Barthel w Luksemburgu.

F. Bećiraj 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Czarnogóry.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

W 59. minucie żółtą kartkę obejrzał Momčilo Raspopović z drużyny gości. W 62. minucie Stevan Jovetić został zastąpiony przez Marka Bakicia.

Trener Czarnogóry postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Aleksandara Boljevicia i na pole gry wprowadził napastnika Marka Jankovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 75. minucie w reprezentacji Czarnogóry doszło do zmiany. Fatos Beciraj wszedł za Dina Islamovica. Na 10 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Vahid Selimovic, reprezentant Luksemburga.

W 84. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Christopher Martins z Luksemburga i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w pierwszej minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał żółtą kartkę Stefanowi Saviciowi z Czarnogóry.

Jedyną bramkę meczu dla Czarnogóry zdobył z karnego Fatos Beciraj w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Minutę później żółtą kartką został ukarany Laurent Jans, piłkarz gospodarzy.

Milan Mijatović
36′ Dirk Carlson
Adam Marušić
Lars Christian Krogh Gerson
Momčilo Raspopović59′
90′ Laurent Jans
Stefan Savić86′
80′ Vahid Selimovic
Igor Vujačić
23′ Vincent Thill
Aleksandar Boljević71′
Danel Sinani
Sead Haksabanovic
Leandro Barreiro Martins
Nebojša Kosović
1′ 84′ Christopher Martins Pereira
Edvin Muratovic

Przewaga reprezentacji Luksemburga w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną reprezentantom Luksemburga, a zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy nie skorzystała ze zmian. Natomiast reprezentacja Czarnogóry w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.