2. kolejka Ligi Narodów: Kosowo - Grecja 1-2 (0-1)

6 września na Stadiumi Fadil Vokrri w Prisztinie odbył się pojedynek 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów pomiędzy drużynami Kosowa i Grecji. Starcie zakończyło się zwycięstwem Grecji 2-1.

D. Siovas 51'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Grecji w drugiej minucie spotkania, gdy Dimitris Limnios zdobył pierwszą bramkę.

W 40. minucie Konstantinos Stafylidis został zmieniony przez Dimitriosa Siovasa. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Efthymiosowi Koulourisowi i Valonowi Berisie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Grecji.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Grecji, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie celnym strzałem popisał się Dimitrios Siovas. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dimitris Giannoulis.

Piłkarze Kosowa w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie gola kontaktowego strzelił Bernard Berisha.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Grecji doszło do zmiany. Petros Mandalos wszedł za Efthymiosa Koulourisa. Między 84. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Reprezentacji Kosowa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Grecji.

Efstratios Svarnas
58′ Mërgim Vojvoda
Konstantinos Fortounis61′
Bersant Celina
José Carlos Gonçalves Rodrigues
45′ Valon Berisha
Dimitrios Kourmpelis89′
55′ Besar Halimi
Efthymios Koulouris45′ 83′
84′ Atdhe Nuhiu
Anastasios Bakasetas
54′ Arbër Zeneli
Giorgos Kiriakopoulos
54′  82′ 87′ Bernard Berisha
Konstantinos-Vassilios Lambropoulos
Rron Broja
Ioannis Michailidis
58′ Anel Rashkaj
Dimitrios Siovas40′  51′
55′ Florent Hasani
Andreas Bouchalakis

Petros Mandalos83′

Giorgos Masouras61′

Taxiarchis Fountas

Vangelis Pavlidis

Christos Tzolis

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze Grecji dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Kosowo
Grecja
1
2
50%
50%

Drużyny będą miały pięciotygodniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 11 października reprezentacja Kosowa rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Słowenia.