2. kolejka Ligi Narodów: Kazachstan - Białoruś 1-2 (0-0)

W meczu 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów, który rozegrany został 7 września, reprezentacja Kazachstanu przegrała z Białorusią 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Ortalıq Stadion w Ałmatem.

V. Lisakovich 86'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kazachstan: Abzałowi Biejsiebiekowowi w 14. i Gafurżanowi Sujumbajewowi w 39. minucie.

Na początku drugiej połowy to reprezentanty Białorusi otworzyli wynik. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Maksim Bordaczew. Sytuację bramkową stworzył Igor Stasewicz.

W 56. minucie Maksim Skavysh zastąpił Vitalego Lisakovicha.

Piłkarze Kazachstanu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 61. minucie gola wyrównującego strzelił Abat Ajmbetow.

W 73. minucie arbiter ukarał kartką Afrida Ebonga, reprezentanta Białorusi. Po chwili trener Białorusi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Pawła Nekhajchika. Na boisko wszedł Dmitri Podstrelov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie Bauyrżan Isłamchan został zmieniony przez Yuriego Pertsukha, co miało wzmocnić drużynę Kazachstanu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Afrida Ebonga na Andreya Khachaturyana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Białorusi w 86. minucie spotkania, gdy Vitali Lisakovich zdobył drugą bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Serhijowi Małyjowi z jedenastki Kazachstanu.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Aleksandr Gutar
39′ Gafurżan Sujumbajew
Maksim Bordaczew  53′
Aybol Abiken
Aleksandr Martynowicz
Nuraly Alip
Nikita Naumov
14′ Abzał Biejsiebiekow
Nikolay Zolotov
88′ Serhij Małyj
Stanislav Dragun
Aleksandr Marochkin
Afrid Max Ebong Ngome73′ 85′
82′ Bauyrżan Isłamchan
Paweł Nekhajchik80′
Yan Vorogovskiy
Igor Stasewicz
64′ Maxim Fedin
Evgeni Yablonskiy
 61′ 72′ Abat Ajmbetow
Andrey Khachaturyan85′
64′ Islambek Kuat
Yuri Kovalev
Duman Narzildaev
Aleksey Legchilin
82′ Yuriy Pertsukh
Dmitri Podstrelov80′
Baktiyor Zainutdinov
Aleksandr Selyava
72′ Siergiej Chiżniczenko
Roman Yuzepchuk

Vitali Lisakovich56′  86′

Reprezentanty Kazachstanu otrzymały w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.