2. kolejka Ligi Narodów: Irlandia - Finlandia 0-1 (0-0)

6 września na Aviva Stadium w Dublinie odbyło się spotkanie 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów pomiędzy drużynami Irlandii i Finalndii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Finalndii 1-0.

F. Jensen 63'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Irlandii postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Calluma O'Dowdę i na pole gry wprowadził napastnika Calluma Robinsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 63. minucie Joel Pohjanpalo został zastąpiony przez Fredrika Jensena.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Finalndii w 63. minucie spotkania, gdy Fredrik Jensen zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Robert Taylor.

Między 66. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Irlandii i jedną drużynie przeciwnej. Od 66 minuty boisko opuścili piłkarze Irlandii: Adam Idah, Aaron Connolly, na ich miejsce weszli: David McGoldrick, James McClean. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicholasa Hamalainena, Teemu Pukkiego zajęli: Jere Uronen, Rasmus Karjalainen.

Daniel O'Shaughnessy89′
59′ Callum O'Dowda
Leo Väisänen
86′ Harry Arter
Glen Adjei Kamara
Robbie Brady
Tim Sparv
66′ Jayson Molumby
Robert Taylor
66′ Adam Uche Idah
Teemu Pukki90′
77′ Aaron Anthony Connolly
Fredrik Jensen63′  63′
77′ James McClean
Joni Kauko
Shane Long
Ilmari Niskanen
66′ David McGoldrick
Jasse Tuominen
59′ Callum Robinson
Rasmus Ilmari Karjalainen90′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.