2. kolejka Ligi Narodów: Holandia - Włochy 0-1 (0-1)

7 września na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się starcie 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów pomiędzy drużynami Holandii i Włoch. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Włoch 1-0.

N. Barella 45'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Danilo D'Ambrosio z drużyny gości (”Azzurri”). Była to 23. minuta pojedynku.

W 42. minucie Nicolo Zaniolo zastąpił Moise'a Keana.

Jedyną bramkę meczu dla Włoch zdobył Nicolò Barella w pierwszej minucie doliczonego czasu. Sytuację bramkową stworzył Ciro Immobile.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Włoch.

W 57. minucie w drużynie Holandii doszło do zmiany. Steven Bergwijn wszedł za Donnego van de Beeka. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Joëlowi Veltmanowi z Holandii.

W 70. minucie Hans Hateboer został zmieniony przez Denzela Morrisa, co miało wzmocnić reprezentację Holandii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Locatellego na Bryana Cristante'a w 81. minucie. Trener Holandii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Nathana Akégo i na pole gry wprowadził napastnika Luuka de Jonga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Holandii oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 90. minucie w jedenastce Włoch doszło do zmiany. Federico Chiesa wszedł za Lorenza Insignego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Gianluigi Donnarumma
81′ Nathan Aké
Leonardo Bonucci
70′ Hans Hateboer
Giorgio Chiellini88′
Virgil van Dijk
Danilo D'Ambrosio23′
69′ Joël Veltman
Leonardo Spinazzola
83′ Georginio Wijnaldum
Nicolo Zaniolo42′
Frenkie de Jong
Nicolò Barella  45′
Marten de Roon
Luiz Frello Jorginho
57′ Donny van de Beek
Manuel Locatelli81′
90′ Memphis Depay
Salvatore Sirigu
70′ Denzel Justus Morris Dumfries
Francesco Caputo
57′ Steven Bergwijn
Federico Chiesa90′
81′ Luuk de Jong
Moise Bioty Kean42′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.