2. kolejka Ligi Narodów: Hiszpania - Ukraina 4-0 (3-0)

W spotkaniu 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów, które rozegrane zostało 6 września, jedenastka Hiszpanii wysoko wygrała z Ukrainą 4-0 (3-0). Pojedynek odbył się na Estadio Alfredo Di Stéfano w Madrycie.

Ferran Torres 84'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Hiszpanii w trzeciej minucie spotkania, gdy Sergio Ramos strzelił z karnego pierwszego gola.

Reprezentacja Ukrainy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Hiszpanii, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie Sergio Ramos po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. W zdobyciu bramki pomógł Daniel Olmo.

Prawie natychmiast Ansu Fati wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hiszpanii, strzelając kolejnego gola w 32. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Reguilón.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Rodri z Hiszpanii. Była to 37. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie Marlos zastąpił Viktora Tsygankova. Chwilę później trener Hiszpanii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Sergia Ramosa. Na boisko wszedł Eric García, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 63. minucie Ihor Kharatin został zmieniony przez Serhieja Sydorczuka, a za Andrija Jarmołenkę wszedł na boisko Wiktor Kowalenko, co miało wzmocnić reprezentację Ukrainy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriego na Óscara Rodrígueza oraz Gerarda Morena na Ferrana Torresa. W 77. minucie arbiter ukarał kartką Rusłana Malinowskiego, piłkarza Ukrainy.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Hiszpanii w 84. minucie spotkania, gdy Ferran Torres zdobył czwartą bramkę. W doliczonym czasie gry kartkę obejrzał Wiktor Kowalenko z drużyny Ukrainy.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Mykola Matvienko
 3′ (k.), 29′ 61′ Sergio Ramos
Bogdan Mykhaylichenko
Sergio Reguilón Rodríguez
Oleksandr Tymchyk
Daniel Olmo Carvajal
. Marlos56′
37′ 69′ Rodrigo Hernández Cascante
Ihor Kharatin63′
Mikel Merino Zazón
Rusłan Malinowski77′
Alcantara Thiago
Ołeksandr Zinczenko
74′ Gerard Moreno Balaguero
Andrij Jarmołenko79′
 32′ Anssumane Fati
Ołeksandr Karawajew
61′ Eric García Martret
Wiktor Kowalenko79′ 90′
69′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Yevhenii Makarenko
Fabián Ruiz Pena
Serhiej Sydorczuk63′
Moreno Machado Rodrigo
Viktor Tsygankov56′
74′  84′ Ferran Torres García
Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior

Vladyslav Supryaha

Reprezentacja Hiszpanii była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Jedenastka Hiszpanii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Hiszpanii dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.