2. kolejka Ligi Narodów: Dania - Anglia 0-0

W meczu 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów, który rozegrany został 8 września, drużyna Danii zremisowała z Anglią 0-0. Pojedynek odbył się na Telia Parken w Kopenhadze.

2. kolejka Liga Narodów
2020-09-08 20:45 | Stadion: Telia Parken | Arbiter: I. Kovacs
Dania
Anglia
0
0

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu dostał Martin Braithwaite z zespołu gospodarzy. Była to 52. minuta starcia. W 60. minucie Jadon Sancho zastąpił Masona Mounta.

W 73. minucie Christian Nørgaard został zmieniony przez Pierre'a Hoejbjerga, a za Kaspra Dolberga wszedł na boisko Rasmus Falk, co miało wzmocnić jedenastkę Danii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kalvina Phillipsa na Jacka Grealisha. W 83. minucie w reprezentacji Danii doszło do zmiany. Simon Kjaer wszedł za Martina Braithwaitego. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Anglii doszło do zmiany. Ainsley Maitland-Niles wszedł za Trenta Alexandra-Arnolda.

Kieran Trippier
73′ Christian Nørgaard
Jadon Sancho60′
Daniel Wass
Eric Dier
Yussuf Yurary Poulsen
Kalvin Phillips76′
76′ Kasper Dolberg
Declan Rice
52′ 83′ Martin Braithwaite Christensen
Tyrone Mings
83′ Simon Kjaer
James Ward-Prowse
76′ Rasmus Falk Jensen
Tamy Abraham
73′ Pierre Emil Hoejbjerg
Daniel Ings
Jacob Bruun Larsen

Andreas Evald Cornelius

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Danii pokazał jedną żółtą.