2. kolejka Ligi Narodów: Cypr - Azerbejdżan 0-1 (0-1)

W spotkaniu 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów, które rozegrane zostało 8 września, reprezentacja Cypru przegrała z Azerbejdżanem 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Neo GSP w Nikozji.

M. Medvedev 29'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Abbasowi Hüseynovowi z Azerbejdżanu. Była to 21. minuta starcia.

Jedynego gola meczu strzelił Maksim Medvedev dla drużyny Azerbejdżanu. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Azerbejdżanu.

W 57. minucie arbiter ukarał kartką Valentinosa Sielisa, reprezentanta gospodarzy. W tej samej minucie Demetris Christofi został zastąpiony przez Loizosa Loizou.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Antonowi Krivotsyukowi z drużyny gości. Trener Cypru postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Grigorisa Kastanosa i na pole gry wprowadził napastnika Matyję Špoljaricia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie kartkę otrzymał Badavi Huseynov z Azerbejdżanu.

Abbas Hüseynov21′
57′ Ioannis Kousoulos
Anton Krivotsyuk76′
Konstantinos Laifis
Maksim Medvedev  29′
57′ Valentinos Sielis
Bəhlul Mustafazadə
57′ Demetris Christofi
Qara Qarayev
76′ Grigoris Kastanos
Elvin Bədəlov
57′ Charis Kyriakou
Rəhman Hacıyev
57′ Loizos Loizou
Namiq Ələsgərov76′
76′ Matija Špoljarić
Emin Mahmudov

Renat Oleq Oğlu Dadaşov

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Cypru, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.