2. kolejka Ligi Narodów: Belgia - Islandia 5-1 (2-1)

W starciu 2. kolejki europejskiej Ligi Narodów, które rozegrane zostało 8 września, drużyna Belgii wysoko wygrała z Islandią 5-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Stade Roi Baudouin w Brukseli.

H. Fridjonsson 10'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Hólmbert Fridjonsson. Bramka padła po podaniu Birkira Bjarnasona.

W 12. minucie kartkę obejrzał Hjörtur Hermannsson z drużyny gości.

Jedenastka Islandii krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Axel Witsel.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Michy Batshuayi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Belgii w 50. minucie spotkania, gdy Dries Mertens zdobył trzecią bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kevin De Bruyne.

W 54. minucie Andri Baldursson został zastąpiony przez Emila Hallfredssona. Niestety w 55. minucie meczu Koen Casteels bramkarz Belgii z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Simona Mignoleta - rezerwowego bramkarza jedenastki. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Belgii doszło do zmiany. Yari Verschaeren wszedł za Thorgana Hazarda.

W 69. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Michy Batshuayi z Belgii. Asystę przy bramce zanotował Yari Verschaeren.

Chwilę później trener Islandii postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Hólmberta Fridjonssona. Na boisko wszedł Jón Bodvarsson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 72. minucie w reprezentacji Islandii doszło do zmiany. Mikael Anderson wszedł za Arnóra Sigurdssona.

Niedługo później Jeremy Doku wywołał eksplozję radości wśród kibiców Belgii, strzelając kolejnego gola w 79. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Kevin De Bruyne.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Belgii doszło do zmiany. Hans Vanaken wszedł za Kevina De Bruynego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Hjörtur Hermannsson12′
80′ Kevin De Bruyne
Ari Freyr Skúlason
65′ Thorgan Hazard
Arnór Sigurdsson72′
Thomas Meunier
Andri Fannar Baldursson54′
 13′ Axel Witsel
Birkir Bjarnason
 50′ Dries Mertens
Guðlaugur Victor Pálsson
 17′, 69′ Michy Batshuayi
Hólmbert Aron Fridjonsson  10′ 70′
 79′ Jeremy Doku
Albert Guðmundsson
55′ Simon Mignolet
Samúel Kári Friðjónsson
80′ Hans Vanaken
Emil Hallfredsson54′
65′ Yari Verschaeren
Jón Dagur Thorsteinsson
Landry Nany Dimata
Arnór Ingvi Traustason
Eden Hazard
Jón Dadi Bodvarsson70′
Leandro Trossard

Drużyna Belgii była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Islandii przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.