1. kolejka Ligi Narodów: Wyspy Owcze - Malta 3-2 (1-1)

W meczu 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów, który rozegrany został 3 września, reprezentacja Wysp Owczych wygrała z Maltą 3-2 (1-1). Starcie odbyło się na Tórsvøllur w Thorshavn.

A. Agius 73'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Wysp Owczych wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to reprezentanty Wysp Owczych otworzyli wynik. W 25. minucie bramkę zdobył Klæmint Andrasson. Przy strzeleniu gola pomógł Sølvi Vatnhamar.

Piłkarze Malty odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Jurgen Degabriele. Bramka padła po podaniu Luke'a Gambina.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 51. minucie kartką został ukarany Sølvi Vatnhamar, reprezentant gospodarzy. Niedługo później trener Wysp Owczych postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Meinharda Egilssona. Na boisko wszedł Dan Berg, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 68. minucie kartkę obejrzał Matthew Guillaumier z zespołu gości. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Wysp Owczych doszło do zmiany. Andreas Olsen wszedł za Klæminta Andrassona. W 71. minucie za Jurgena Degabriele'a wszedł Paul Mbong.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 73. minucie Andrei Agius dał prowadzenie swojej reprezentacji. Ponownie sytuację bramkową stworzył Luke Gambin.

W 79. minucie Matthew Guillaumier został zmieniony przez Teddy'ego Teumę, a za Steve'a Pisaniego wszedł na boisko Rowen Muscat, co miało wzmocnić drużynę Malty. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jóannesa Bjartalíða na Patrika Johannesena. W 86. minucie sędzia przyznał kartkę Kyrianowi Nwoko z Malty.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Wysp Owczych przyniosły efekt bramkowy. W 87. minucie bramkę wyrównującą zdobył Andreas Olsen.

W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Brandura Hendrikssona, piłkarza Wysp Owczych.

Prawie natychmiast Brandur Hendriksson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wysp Owczych, strzelając kolejnego gola w 90. minucie pojedynku. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Jóannesowi Danielsenowi z jedenastki gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Henry Bonello
90′ Jóannes Kalsø Danielsen
Luke Gambin
79′ Jóannes Bjartalíð
Kyrian Nwoko86′
65′ Meinhard Egilsson Olsen
Ryan Camenzuli
Hallur Hansson
Matthew Guillaumier68′ 79′
 90′ 90′ Brandur Hendriksson
Joseph Essien Mbong
51′ Sølvi Vatnhamar
Jurgen Degabriele  37′ 71′
 25′ 71′ Klæmint Andrasson Olsen
Shaun Dimech
65′ Dan Berg Í Soylu
Jake Grech
79′ Patrik Johannesen
Rowen Muscat85′
Adrian Rúnason Justinussen
Neil Tabone
Gunnar Vatnhamar
Teddy Teuma79′
71′  87′ Andreas Lava Olsen
Paul Mbong71′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki reprezentantom Wysp Owczych, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.