1. kolejka Ligi Narodów: Turcja - Węgry 0-1 (0-0)

W starciu 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów, które rozegrane zostało 3 września, drużyna Turcji przegrała z Węgrami 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu w Sivas.

1. kolejka Liga Narodów
2020-09-03 20:45 | Stadion: Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu | Arbiter: A. Soares Dias
Turcja
Węgry
0
1
D. Szoboszlai 80'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Buraka Yilmaza z Turcji, a w 45. minucie Dávida Sigéra z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę reprezentacja Turcji wyszła w zmienionym składzie, za Ahmeda Kutucu wszedł Yusuf Yazıcı. W 58. minucie Mert Yandaş został zmieniony przez İrfana Kahveciego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Węgry: Attili Fioli w 59. i Ádám Langowi w 75. minucie. Trener Turcji postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Emre Kılınça i na pole gry wprowadził napastnika Kenana Karamana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedyną bramkę meczu dla Węgier zdobył Dominik Szoboszlai w 80. minucie. W 81. minucie w drużynie Węgier doszło do zmiany. Zsolt Kalmár wszedł za Rolanda Sallaiego.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał İrfan Kahveci z reprezentacji Turcji.

Ádám Nagy
76′ Emre Kılınç
Dávid Miklós Sigér45′ 60′
58′ Mert Hakan Yandaş
Dominik Szoboszlai  80′
46′ Ahmed Kutucu
Ádám Szalai71′
36′ Burak Yilmaz
Zsolt Kalmár81′
58′ 90′ İrfan Can Kahveci
Benjamin Babati
46′ Yusuf Yazıcı
Nemanja Nikolić71′
Okay Yokuşlu
Adrián Szőke
76′ Kenan Karaman

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Turcji otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.