1. kolejka Ligi Narodów: Szwecja - Francja 0-1 (0-1)

W meczu 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów, który rozegrany został 5 września, reprezentacja Szwecji przegrała z Francją 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Friends Arena w Solnej.

K. Mbappé 41'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dayotchanculle Upamecano z Francji (”Trójkolorowi”). Była to druga minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Trójkolorowych” w 41. minucie spotkania, gdy Kylian Mbappé zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Francji.

W 70. minucie Sebastian Larsson został zmieniony przez Dejana Kulusevskiego. Od 77 minuty boisko opuścili ”Trójkolorowi”: Kylian Mbappé, Léo Dubois, Olivier Giroud, na ich miejsce weszli: Anthony Martial, Ferland Mendy, Steven N'Zonzi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Robina Quaisona, Pierre'a Bengtssona zajęli: John Guidetti, Ken Sema.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku sędzia ukarał kartką Victora Lindeloefa, piłkarza Szwecji. W piątej minucie doliczonego czasu meczu karnego dla Francja nie wykorzystał Antoine Griezmann strzelając obok bramki. W drugiej połowie nie padły gole.

Hugo Lloris
88′ Pierre Bengtsson
Lucas Digne
Pontus Jansson
Léo Dubois88′
90′ Victor Lindeloef
Presnel Kimpembe
Carl Mikael Lustig
Dayotchanculle Upamecano2′
Albin Ekdal
Raphael Varane
70′ Sebastian Larsson
N'Golo Kanté
Kristoffer Olsson
Adrien Rabiot
Marcus Berg
Olivier Giroud90′
77′ Robin Quaison
Nanitamo Jonathan Ikoné
70′ Dejan Kulusevski
Steven N'Zonzi90′
88′ Ken Sema
Moussa Sissoko
Mattias Svanberg
Wissam Ben Yedder
Gustav Svensson
Nabil Fekir
77′ John Guidetti
Anthony Martial77′
Isaac Kiese Thelin

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Reprezentanty obu drużyn obejrzały po jednej żółtej kartce.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.