1. kolejka Ligi Narodów: Szkocja - Izrael 1-1 (1-0)

W starciu 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów, które rozegrane zostało 4 września, reprezentacja Szkocji zremisowała z Izraelem 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Hampden Park w Glasgow.

E. Zahavi 73'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Szkocji wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dora Peretza z Izraela, a w 34. minucie Jamesa Forresta z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to reprezentanty Szkocji otworzyli wynik. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ryan Christie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Szkocji.

W 72. minucie Dor Peretz został zastąpiony przez Yonatana Cohena.

Piłkarze Izraela otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 73. minucie Eran Zahavi wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Moanes Dabour.

Między 74. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Szkocji: Lyndon Dykes, John McGinn, na ich miejsce weszli: Oliver Burke, Stuart Armstrong. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Moanesa Daboura, Manora Solomona zajęli: Shon Weissman, Dan Glazer. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Taleb Tawatha
79′ John McGinn
Eitan Tibi
 45′ (k.) Ryan Christie
Manor Solomon90′
34′ James Forrest
Eran Zahavi  73′
74′ Lyndon Dykes
Ilay Eliyau Elmkies
79′ Stuart Armstrong
Dan Leon Glazer90′
74′ Oliver Burke
Shon Zalman Weissman79′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Reprezentanty obu drużyn otrzymały po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast reprezentacja Izraela w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.