1. kolejka Ligi Narodów: Rumunia - Irlandia Północna 1-1 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów, które rozegrane zostało 4 września, reprezentacja Rumunii zremisowała z Irlandią Płn. 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Arena Naţională w Bukareszcie.

G. Whyte 86'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie żółtą kartkę obejrzał Josh Magennis z drużyny gości.

Nagle to reprezentanty Rumunii otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się George Puşcaş. Asystę zaliczył Vlad Chiriches.

W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Corry'ego Evansa, piłkarza gości. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Josh Magennis z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten reprezentant dostał w 13. minucie. W 42. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Ianisowi Hagiemu z Rumunii.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rumunii.

W 56. minucie za Ianisa Hagiego wszedł Alexandru Crețu. W 65. minucie Conor Washington został zmieniony przez Gavina Whyte'a, co miało wzmocnić reprezentację Irlandii Płn.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandru Cicâldău na Dan Nistora.

Trener Irlandii Płn. postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Corry'ego Evansa i na pole gry wprowadził napastnika Kyle'a Lafferty'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego reprezentacja zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Dan Nistor z drużyny gospodarzy. Była to 78. minuta pojedynku. Po chwili trener Rumunii postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sergiu Hancę wszedł Ionuţ Nedelcearu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 61 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie wynik ustalił Gavin Whyte. Przy strzeleniu gola asystował Kyle Lafferty.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w reprezentacji Irlandii Płn. doszło do zmiany. Michael Smith wszedł za Daniela Ballarda. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Stuart Dallas
74′ Alexandru Cicâldău
Jamal Lewis
42′ 56′ Ianis Hagi
Patrick James Coleman McNair
86′ Sergiu Hanca
Conor Washington65′
 25′ George Alexandru Puşcaş
Conor McLaughlin
86′ Ionuţ Nedelcearu
Michael Smith90′
Florin Bogdan Ștefan
Joel Cooper
56′ Alexandru Crețu
Niall McGinn
Ciprian Ioan Deac
Jordan Thompson
74′ 78′ Dan Nistor