1. kolejka Ligi Narodów: Mołdawia - Kosowo 1-1 (1-0)

3 września na Stadio Ennio Tardini w Parmie odbył się pojedynek 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów pomiędzy drużynami Mołdawii i Kosowa. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

B. Kololli 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Mołdawii w 19. minucie spotkania, gdy Ion Nicolăescu strzelił pierwszego gola.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Herolinda Shalę z Kosowa, a w 39. minucie Sergiu Plăticę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mołdawii.

W 56. minucie za Mihaila Caimacova wszedł Eugeniu Cociuc. W 60. minucie boisko opuścili reprezentanty Kosowa: Florent Hadërgjonaj, Bersant Celina, a na ich miejsce weszli Mërgim Vojvoda, Herolind Shala.

Piłkarze Kosowa w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie wynik ustalił Benjamin Kololli. Asystę zaliczył Valon Berisha.

Chwilę później trener Mołdawii postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Cătălina Carpa wszedł Alexandru Epureanu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Mołdawii utrzymać remis. Chwilę później trener Kosowa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Milota Rashicę. Na boisko wszedł Elbasan Rashani, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Mołdawii doszło do zmiany. Denis Marandici wszedł za Vadima Raţę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Mërgim Vojvoda60′
56′ Mihail Caimacov
Benjamin Kololli  71′
72′ Cătălin Carp
Valon Berisha
Artur Ionita
Hekuran Kryeziu
81′ Vadim Raţă
Milot Rashica75′
 19′ Ion Nicolăescu
Herolind Shala32′ 60′
39′ Sergiu Plătică
Arbër Zeneli
Nicolae Cebotari
Visar Bekaj
Denis Rusu
Samir Ujkani
72′ Alexandru Epureanu
Ibrahim Dresevic
Ion Jardan
Florent Hadërgjonaj60′
81′ Denis Marandici
Bernard Berisha
Petru Racu
Bersant Celina60′
56′ Eugeniu Cociuc