1. kolejka Ligi Narodów: Macedonia Północna - Armenia 2-1 (2-0)

W spotkaniu 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów, które rozegrane zostało 5 września, drużyna Macedonii zwyciężyła z Armenią 2-1 (2-0). Starcie odbyło się na Toše Proeski Arena w Skopje.

T. Barseghyan 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach pojedynku kartkę dostał Warazdat Harojan, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Macedonii w piątej minucie spotkania, gdy Ezgjan Alioski zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 37. minucie arbiter przyznał kartkę Hovhannesowi Hambardzumyanowi z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Macedonii w 38. minucie spotkania, gdy Ilija Nestorovski strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

Drugą połowę reprezentacja Armenii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Seroba Grigoryana, Khorena Bayramyana weszli Edgar Babayan, Tigran Barseghyan. W 58. minucie kartką został ukarany Visar Musliu, reprezentant Macedonii.

W 62. minucie Ilija Nestorovski zastąpił Gorana Pandeva. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ezgjana Alioskiego z Macedonii, a w 83. minucie Kama Howhannisjana z drużyny przeciwnej. W 71. minucie Kire Ristevski został zmieniony przez Stefana Spirovskiego, a za Bobana Nikolova wszedł na boisko Aleksandar Trajkovski, co miało wzmocnić drużynę Macedonii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandra Karapetyana na Belekyana Briasca. W doliczonej czwartej minucie meczu wynik ustalił z karnego Tigran Barseghyan.

Jedenastce Armenii zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem reprezentacji Macedonii.

David Yurchenko
58′ Visar Musliu
André Calisir
71′ Kire Ristevski
Khoren Bayramyan46′
75′ Boban Nikolov
Artak Grigoryan
 38′ (k.) 62′ Ilija Nestorovski
Kamo Howhannisjan83′
 5′ (k.) 71′ Ezgjan Alioski
Taron Woskanjan
71′ Stefan Spirovski
Edgar Babayan46′
62′ Goran Pandev
Vahan Vardani Bichakhchyan
Vlatko Stojanovski
Artur Grigoryan
75′ Aleksandar Trajkovski
Gegham Kadimjan
Krste Velkoski
Solomon Ime Udo

Tigran Barseghyan46′  90′ (k.)

Belekyan Norberto Alejandro Briasco76′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast piłkarzom Armenii przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.