Reklama

Reklama

1. kolejka Ligi Narodów: Łotwa - Andora 0-0

W meczu 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów, który rozegrany został 3 września, reprezentacja Łotwy zremisowała z Andorą 0-0. Starcie odbyło się na Daugavas Stadionā w Rydze.

W  meczu 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów, który rozegrany został 3 września, reprezentacja Łotwy zremisowała  z Andorą  0-0. Starcie odbyło się na Daugavas Stadionā w Rydze.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Andora: Marcowi Rebésowi w 11. i Chusowi Rubiowi w 34. minucie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę reprezentacja Łotwy wyszła w zmienionym składzie, za Vladislavsa Fjodorovsa wszedł Roberts Uldrikis. W 52. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Marcowi Vales'owi, piłkarzowi Andory.

W 56. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Łotwy. W 71. minucie żółtą kartkę otrzymał Moisés Nicolás z Andory. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vladislavs Gutkovskis osłabiając tym samym reprezentację Łotwy.

Reklama

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Marc Pujol z drużyny Andory. W 75. minucie za Marcia Vieirę wszedł Aaron Sanchez. W 81. minucie Andrejs Ciganiks został zmieniony przez Martinša Kigursa, a za Artūrsa Zjuzinsa wszedł na boisko Alvis Jaunzems, co miało wzmocnić reprezentację Łotwy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Martineza na Luda oraz Alexandre Martíneza na Jordiego Aláeza.

Pomimo wyraźnej przewagi drużyny Łotwy nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona cztery celne strzały. Wyjątkowa nieporadność napastników Andory była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę reprezentantom Łotwy, natomiast piłkarzom Andory pokazał pięć żółtych.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę reprezentacja Andory zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Wyspy Owcze. Tego samego dnia Malta będzie rywalem drużyny Łotwy w meczu, który odbędzie się w Ta'Qaliem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL