1. kolejka Ligi Narodów: Litwa - Kazachstan 0-2 (0-1)

4 września na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbył się pojedynek 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów pomiędzy drużynami Litwy i Kazachstanu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kazachstanu 2-0.

I. Kuat 86'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kazachstanu w trzeciej minucie spotkania, gdy Baktiyor Zainutdinov zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Bauyrżan Isłamchan.

W 22. minucie sędzia pokazał kartkę Markusowi Palionisowi, piłkarzowi Litwy. W 31. minucie Baktiyor Zainutdinov zastąpił Maxima Fedina. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Litwa: Sauliusowi Mikoliunasowi w 33. minucie i Gratasowi Sirgedasowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kazachstanu.

W 46. minucie Fiodor Czernych został zmieniony przez Karolisa Laukžemisa, a za Rolandasa Baravykasa wszedł na boisko Ovidijus Verbickas, co miało wzmocnić drużynę Litwy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bauyrżana Isłamchana na Abata Ajmbetowa oraz Yuriego Pertsukha na Islambeka Kuata. Między 49. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Kazachstanu i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Kazachstanu, strzelając kolejnego gola. W 86. minucie wynik ustalił Islambek Kuat.

W samej końcówce starcia w jedenastce Litwy doszło do zmiany. Martynas Dapkus wszedł za Gratasa Sirgedasa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Stas Pokatiłow
82′ 82′ Rolandas Baravykas
Gafurżan Sujumbajew
Edvinas Girdvainis
Aybol Abiken69′
22′ Markus Palionis
Nuraly Alip
46′ Fiodor Czernych
Marat Bystrov
Justas Lasickas
Serhij Małyj49′
33′ Saulius Mikoliunas
Aleksandr Marochkin
45′ 89′ Gratas Sirgedas
Temirlan Jerłanow
89′ Martynas Dapkus
Maxim Fedin31′
82′ Ovidijus Verbickas

46′ Karolis Laukžemis

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a piłkarzom Kazachstanu pokazał dwie.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany.