1. kolejka Ligi Narodów: Estonia - Gruzja 0-1 (0-1)

W pojedynku 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów, który rozegrany został 5 września, drużyna Estonii przegrała z Gruzją 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na A. Le Coq Arena w Tallinnie.

N. Kacharava 32'

Od pierwszych minut jedenastka Gruzji zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Estonii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sergeiemu Zenjovowi z drużyny gospodarzy. Była to 28. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gruzji w 32. minucie spotkania, gdy Nika Kacharava zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Khvicha Kvaratskhelia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gruzji.

Między 51. a 53. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie w reprezentacji Gruzji doszło do zmiany. Saba Lobzhanidze wszedł za Nikę Kacharavę.

Trener Estonii postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Georgiego Tunjova i na pole gry wprowadził napastnika Franka Liivaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Sergei Zenjov został zastąpiony przez Henriego Aniera. W 78. minucie Giorgi Chakvetadze został zmieniony przez Giorgiego Kvilitaię, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia za Khvichę Kvaratskhelię wszedł na boisko Giorgi Aburjania, co miało wzmocnić reprezentację Gruzji. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Konstantina Wasiljewa na Mihkela Ainsalu.

Dwie minuty później arbiter ukarał kartką Dżabę Kankawę, piłkarza Gruzji. W drugiej połowie nie padły bramki.

Otar Kakabadze
51′ Karol Mets
Dżaba Kankawa90′
53′ Henrik Ojamaa
Khvicha Kvaratskhelia90′
71′ Georgi Tunjov
Nika Kvekveskiri
86′ Konstantin Wasiljew
Tornike Okriashvili
28′ 71′ Sergei Zenjov
Davit Kobouri
86′ Mihkel Ainsalu
Nikoloz Mali
Ilja Antonov
Giorgi Aburjania90′
Mark Oliver Roosnupp
Murtaz Dauszwili
71′ Henri Anier
Zuriko Davitashvili
71′ Frank Liivak
Saba Lobzhanidze68′
Rauno Sappinen
Levan Shengelia
Vlasiy Sinyavskiy
Giorgi Kvilitaia78′

Wyjątkowa nieporadność napastników Estonii była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Jedenastka Gruzji była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a reprezentantom Gruzji pokazał dwie.