1. kolejka Ligi Narodów: Azerbejdżan - Luksemburg 1-2 (1-0)

5 września na Bakı Olimpiya Stadionu w Baku odbyło się starcie 1. kolejki europejskiej Ligi Narodów pomiędzy drużynami Azerbejdżanu i Luksemburga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Luksemburga 2-1.

G. Rodrigues 72'

Drużyna Azerbejdżanu od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 25. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mahir Emreli osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ramił Szejdajew wywołał eksplozję radości wśród kibiców Azerbejdżanu, strzelając gola w 43. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Namiq Ələsgərov.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Azerbejdżanu.

W 48. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Azerbejdżanu Anton Krivotsyuk. Trener Luksemburga postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił pomocnika Maurice'a Deville'a i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Bensiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 58. minucie Ramił Szejdajew został zastąpiony przez Renata Dadaşova. W tej samej minucie w reprezentacji Luksemburga doszło do zmiany. Danel Sinani wszedł za Oliviera Thilla. W 63. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Təmkinowi Xəlilzadəemu z Azerbejdżanu.

Chwilę później trener Azerbejdżanu postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Namiqa Ələsgərova wszedł Adil Nağıyev, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Adila Nağıyeva, piłkarza Azerbejdżanu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Luksemburga w 72. minucie spotkania, gdy Gerson Rodrigues zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 77. minucie Təmkin Xəlilzadə został zmieniony przez Araza Abdullayeva, co miało wzmocnić reprezentację Azerbejdżanu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vincenta Thilla na Aldina Skenderovica w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Minutę później żółtą kartką został ukarany Qara Qarayev, piłkarz gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Dirk Carlson
48′ (samob.) Anton Krivotsyuk
Lars Christian Krogh Gerson
Maksim Medvedev
Laurent Jans
Bəhlul Mustafazadə
Vahid Selimovic
90′ Qara Qarayev
Leandro Barreiro Martins
63′ 77′ Təmkin Xəlilzadə
Christopher Martins Pereira
Elvin Camalov
Olivier Thill58′
67′ Namiq Ələsgərov
Vincent Thill90′
25′ Mahir Emreli
Gerson Leal Rodrigues Gouveia  72′ (k.)
 43′ 58′ Ramił Szejdajew
Tim Hall
67′ 71′ Adil Nağıyev
Enes Mahmutovic
Amin Seydiyev
Kevin Malget
77′ Araz Abdullayev
Alessio Curci
58′ Renat Oleq Oğlu Dadaşov
Edvin Muratovic

Drużyna Luksemburga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Luksemburga żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte oraz jedną czerwoną.