Reklama

Reklama

Złoty medal olimpijski czeka na kulomiotkę w Nowej Zelandii

Złoty medal londyńskich igrzysk jest już w stolicy Nowej Zelandii Wellington. Valerie Adams odbierze go w najbliższą środę w Auckland podczas publicznej ceremonii. Trofeum przyznano kulomiotce po dyskwalifikacji za doping Białorusinki Nadieżdy Ostapczuk.

Ceremonia będzie transmitowana przez jedną z głównych stacji telewizyjnych w Nowej Zelandii. Ma zgromadzić w Auckland 2,5 tys. kibiców.

"Będą kibice, przyjaciele, rodzina, członkowie komitetu olimpijskiego" - powiedziała dziennikarzom Adams, która w niedzielę startowała w mityngu IAAF we Włoszech w Rieti.

Do ojczyzny przyleci na kilkadziesiąt godzin przed uroczystością.

Nowozelandka wygrała także konkurs w igrzyskach w Pekinie w 2008 r.

Ostapczuk długo nie chciała rozstać się z medalem i odmówiła przekazania go rywalce. Zdecydowała się na to po długich rozmowach i perswazjach.

Reklama

Lekkoatletkę zdyskwalifikowano tylko na rok (zamiast na dwa lata), bowiem Białoruski Komitet Olimpijski uwierzył zapewnieniom trenera 31-letniej zawodniczki Aleksandra Jefimowa, że jego podopieczna nie wiedziała o przyjmowaniu niedozwolonych środków. Szkoleniowiec przyznał się do potajemnego dodawania do jej jedzenia sterydu anabolicznego - metenolonu, za co otrzymał karę czteroletniej dyskwalifikacji.

Ostapczuk była badana dzień przed rywalizacją w Londynie, a także dzień po zwycięstwie. W próbce moczu, którą pobrano, stwierdzono metenolon. Odebrany jej złoty medal przyznano Nowozelandce, srebrny przypadł Rosjance Jewgienii Kołodko, a brązowy Chince Gong Lijiao.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy