Reklama

Reklama

Zginął ukraiński lekkoatleta, walczący w imię ojczyzny

Z Ukrainy napłynęły kolejne smutne informacje. Tym razem chodzi o Aleksandra Serbinowa, który zginął pod Charkowem. Dawniej zdobywał medale krajowych mistrzostw w lekkoatletyce na dystansach 400 i 800 metrów.

Ministerstwo Młodzieży i Sportu Ukrainy przekazało smutną informację o śmierci ukraińskiego lekkoatlety. Aleksander Serbinow zginął, broniąc ojczyzny w obwodzie charkowskim.

Serbinow był lekkoatletą, który w trakcie swojej kariery zdobywał medale mistrzostw Ukrainy w biegu na dystansach 400 i 800 metrów.

Czytaj też: Rosyjski zawodnik UFC wyszedł bez flagi. Tłumaczy dlaczego

Reklama

Jak podano w komunikacie, mężczyzna "wykazał się osobistą odwagą i lojalnością wobec wojskowej przysięgi w obronie suwerenności państwowej i integralności terytorium Ukrainy".

"Bohaterowie nie umierają!" - dodano.

Były lekkoatleta zgłosił się do obrony kraju dobrowolnie. Po zakończeniu kariery zajmował się fotografią, a także spełniał się jako przewodnik niewidomego biegacza, wraz z którym podczas światowego czempionatu zajął ósme miejsce na dystansie 100 m.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy