Reklama

Reklama

Zastrzelona kobieta w domu Oscara Pistoriusa

W domu Oscara Pistoriusa, słynnego niepełnosprawnego biegacza, znaleziono zastrzeloną kobietę. Była to jego dziewczyna modelka Reevy Steenkamp, która zginęła od strzału w głowę. Pięciokrotny mistrz paraolimpijski został zatrzymany przez policję i jest oskarżony o morderstwo.

Nazwisko ofiary potwierdził jej agent. Pistorius prawdopodobnie jeszcze w czwartek stanie przed sądem. "Nie ma żadnych innych podejrzanych. Osoba zatrzymana została poddana testom na obecność alkoholu we krwi" - powiedział rzecznik policji Denis Beukes i dodał, że na razie odrzuca się możliwość zwolnienia podejrzanego za kaucją, a w domu Pistoriusa dochodziło już wcześniej do przemocy. 

"Na razie nie mamy zbyt wiele informacji. Sprawa jest w rękach władz. Na razie jesteśmy w szoku" - skomentował ojciec sportowca Henke Pistorius.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem w domu Pistoriusa w Pretorii. Policja przesłuchała, a następnie aresztowała 26-letniego biegacza. Zarekwirowano także pistolet kalibru 9 mm.
Sarah Mcira z policji powiedziała, że kobieta zginęła na miejscu od postrzału w głowę i ramię. Okoliczności zdarzenia są niejasne, ale istnieje hipoteza, że Pistorius mógł ją pomylić z włamywaczem. W RPA jest jeden z najwyższych wskaźników przestępczości na świecie i wielu mieszkańców trzyma w domu broń.

Reklama

Korespondentka CNN z RPA podkreśliła jednak, że dom Oscara mieści się na świetnie strzeżonym osiedlu, co osłabia tezę mówiącą o tym, że słynny biegacz mógł uznać swoją dziewczynę za włamywacza.

Raporty policyjne mówią o tym, że oddano cztery strzały.

Pistorius w wyniku wrodzonych wad stracił obie nogi w pierwszym roku życia. Mimo kalectwa intensywnie uprawiał sport. Używając specjalnych protez z włókna węglowego, jako pierwszy niepełnosprawny biegacz rywalizował ze sprawnymi zawodnikami.

Pistorius czynił starania, żeby wystartować w igrzyskach olimpijskich. W maju 2008 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał werdykt, który zezwolił mu na występ na olimpiadzie. Pistorius nie uzyskał wymaganego minimum, żeby zakwalifikować się na IO w Pekinie. Swój cel osiągnął cztery lata później i w Londynie został pierwszym paraolimpijczykiem po amputacji obu kończyn, który wziął udział w igrzyskach olimpijskich.

Dowiedz się więcej na temat: Oscar Pistorius | biegacz | RPA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje