Reklama

Reklama

Żaneta Glanc siódma w rzucie dyskiem na MŚ

Chorwatka Sandra Perkovic zdobyła w Moskwie złoty medal 14. lekkoatletycznych mistrzostw świata. Konkurs rzutu dyskiem wygrała wynikiem 67,99. Żaneta Glanc (AZS OŚ Poznań) uzyskała swój najlepszy rezultat w sezonie 62,90 i zajęła siódme miejsce.

W dwóch poprzednich mistrzostwach globu, w Berlinie i południowokoreańskim Daegu, podopieczna trenera Jerzego Sudoła była czwarta. Dwa lata temu zdobyła złoty medal Uniwersjady.

O Polce było głośno w Moskwie w kwalifikacjach, gdy w czasie rozgrzewki przed pierwszym rzutem uderzyła przypadkowo stojącą za nią Ukrainkę Natalię Siemienową w nos.

- Żałuję przede wszystkim jednego spalonego rzutu, ale liczą się te, które zostały pomierzone. Teraz nie ma co do tego wracać. Trzeba iść dalej. Przede mną starty w Diamentowej Lidze i tam mam nadzieję jeszcze powalczyć. Szkoda, że tak to wyglądało. Coś szwankowało lub po prostu byłam na tyle przygotowana, choć z trenerem Jerzym Sudołem mieliśmy nadzieję na więcej - powiedziała Glanc.

Reklama

23-letnia Chorwatka, mistrzyni olimpijska z Londynu i dwukrotna mistrzyni Europy (Barcelona 2010, Helsinki 2012) medal mistrzostw świata zdobyła po raz pierwszy w karierze.

W trzech mierzonych próbach za każdym razem posyłała dysk poza granicę 67 metrów. Wiosną 2011 roku została zdyskwalifikowana na sześć miesięcy za używanie niedozwolonego środka pobudzającego.

W Moskwie z powodu kontuzji zabrakło broniącej tytułu Chinki Li Yanfeng.

Wyniki finałowego konkursu rzutu dyskiem kobiet:

1. Sandra Perkovic (Chorwacja)    67,99

2. Melina Robert-Michon (Francja) 66,28

3. Yarelys Barrios (Kuba)         64,96

4. Nadine Mueller (Niemcy)        64,47

5. Gia Lewis-Smallwood (USA)      64,23

6. Tan Jian (Chiny)               63,34

7. Żaneta Glanc (Polska)          62,90

8. Denia Caballero (Kuba)         62,80

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama