Reklama

Reklama

Wyniki środowych finałów na lekkoatletycznych ME

Robert Urbanek zdobył brąz w rzucie dyskiem na lekkoatletycznych ME w Zurychu. W biegach na 100 metrów triumfowali: Dafne Schippers z Holandii i Brytyjczyk James Dasaolu.

Wyniki środowych finałów i miejsca Polaków:

Kobiety



   100 m (wiatr -1,7 m/s)

Reklama

1. Dafne Schippers (Holandia)     11,12

2. Myriam Soumare (Francja)       11,16

3. Ashleigh Nelson (W. Brytania)  11,22

4. Mujinga Kambundji (Szwajcaria) 11,30

5. Iwet Łałowa (Bułgaria)         11,33

6. Celine Distel-Bonnet (Francja) 11,38

7. Desiree Henry (Wlk. Brytania)  11,43

8. Ayodele Ikuesan (Francja)      11,54

   100 m ppł (wiatr -0,7 m/s)

1. Tiffany Porter (Wlk. Brytania) 12,76

2. Cindy Billaud (Francja)        12,79

3. Cindy Roleder (Niemcy)         12,82

4. Anne Zagre (Belgia)            12,89

5. Alina Talaj (Białoruś)         12,97

6. Nadine Hildebrand (Niemcy)     13,01

7. Rosina Hodde (Holandia)        13,08

8. Eline Berings (Belgia)         13,24

   w dal

1. Eloyse Lesueur (Francja)        6,85

2. Ivana Spanovic (Serbia)         6,81

3. Daria Kliszina (Rosja)          6,65

4. Malaika Mihambo (Niemcy)        6,65

5. Aiga Grabuste (Łotwa)           6,57

6. Melanie Bauschke (Niemcy)       6,55

7. Alina Rotaru (Rumunia)          6,55

8. Erica Jarder (Szwecja)          6,39

Mężczyźni

    100 m (wiatr -0,4 m/s)

1.  James Dasaolu (Wlk. Brytania)          10,06

2.  Christophe Lemaitre (Francja)          10,13

3.  Harry Aikines-Aryeetey (Wlk. Brytania) 10,22

4.  Dwain Chambers (Wlk. Brytania)         10,24

5.  Lucas Jakubczyk (Niemcy)               10,25

6.  Jaysuma Saidy Ndure (Norwegia)         10,35

7.  Catalin Cimpeanu (Rumunia)             10,44

8.  Yazaldes Nascimento (Portugalia)       10,46

    10 000 m

 1. Mo Farah (Wlk. Brytania)    28.08,11

 2. Andy Vernon (Wlk. Brytania) 28.08,66

 3. Ali Kaya (Turcja)           28.08,72

 4. Kemboi Arikan (Turcja)      28.11,11

 5. Bashir Abdi (Belgia)        28.13,61

 6. Daniele Meucci (Włochy)     28.19,79

 7. Bouabdellah Tahri (Francja) 28.25,03

 8. Stefano la Rosa (Włochy)    28.49,99

   dysk

1. Robert Harting (Niemcy)          66,07

2. Gerd Kanter (Estonia)            64,75

3. Robert Urbanek (Polska)          63,81

4. Piotr Małachowski (Polska)       63,54

5. Wiktor Butienko (Rosja)          62,80

6. Mario Pestano (Hiszpania)        62,31

7. Daniel Jasinski (Niemcy)         62,04

8. Frank Casanas (Hiszpania)        61,47

   dziesięciobój

1. Andrej Krauczanka (Białoruś)   8616 pkt.

2. Kevin Mayer (Francja)          8521

3. Ilja Szkurienjow (Rosja)       8498

4. Eelco Sintnicolaas (Holandia)  8478

5. Arthur Abele (Niemcy)          8477

6. Kai Kazmirek (Niemcy)          8458

7. Rico Freimuth (Niemcy)         8308

8. Aleksiej Kasjanow (Ukraina)    8231

    20 km chód

 1. Miguel Angel Lopez (Hiszpania) 1:19.44

 2. Aleksandr Iwanow (Rosja)       1:19.45

 3. Denis Striełkow (Rosja)        1:19.46

 4. Rusła Dmitrenko (Ukraina)      1:19.46

 5. Christopher Linke (Niemcy)     1:21.00

 6. Alvaro Martin (Hiszpania)      1:21.41  7. Andrij Kowienko (Ukraina)      1:21.48

 8. Giorgio Rubino (Włochy)        1:22.07

...

16. Rafał Fedaczyński (Polska)     1:24.28

Dowiedz się więcej na temat: Robert Urbanek | piotr małachowski | Lekkoatletyczne ME

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje