Reklama

Reklama

Wygrana Kopron, Włodarczyk znów pokonana

Malwina Kopron wygrała zawody w rzucie młotem podczas mityngu Zlata Tretra w Ostrawie. Było to jej drugie zwycięstwo w tym sezonie i po raz drugi w pokonanym polu pozostawiła Anitę Włodarczyk.

Podczas zawodów w Ostrawie, poświęconych Kamili Skolimowskiej, Malwina Kopron w swojej najlepszej próbie uzyskała 74,74 m. To jej najlepszy wynik w tym sezonie i piąty rezultat na świecie. Liderką światowych tabel jest Amerykanka DeAnna Price, która uzyskała aż 78,60 m. Granicę 78 metrów przekroczyła również inne z reprezentantek USA Brooke Andersen, która uzyskała 78,18 m. Te dwie zawodniczki zdecydowanie górują nad resztą.

Trzecie miejsce podczas mityngu w Ostrawie zajęła Anita Włodarczyk. Dwukrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata i aktualna rekordzistka świata w swojej najlepszej próbie uzyskała tylko 72,72 m. Lepsza od niej była nie tylko Kopron, ale i Francuzka Alexandra Tavernier z wynikiem 73,30 m.

Dla Kopron była to druga wygrana w drugim starcie. I po raz drugi także w pokonanym polu pozostawiła swoją dużo bardziej utytułowaną koleżankę z reprezentacji. Jeżeli forma naszych młociarek utrzyma się do igrzysk olimpijskich, zapowiada się piękna walka o medale. A nie zapominajmy, że w odwodzie jest jeszcze Joanna Fiodorow, która w Ostrawie była czwarta. Wszystkie trzy zawodniczki są już pewne startu w igrzyskach.

KK

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka | Anita Włodarczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje