Reklama

Reklama

Wyemitowano show z zastrzeloną przez Pistoriusa dziewczyną

W sobotę wyemitowano w RPA telewizyjne show z modelką Reevą Steenkamp, która dwa dni wcześniej została zastrzelona przez swojego chłopaka, najsłynniejszego niepełnosprawnego lekkoatletę Oscara Pistoriusa. Rodzina nie została zapytana o zgodę.

- Reeva była dumna z udziału w tym programie. Poza tym chciała bardzo, byśmy to obejrzeli. Gdy po raz ostatni z nią rozmawiałam, prosiła mnie, bym tego nie przegapiła. Nikt ze stacji nas nie pytał, czy życzymy sobie, by to show zostało wyemitowane, ale jednocześnie nie mieliśmy też nic przeciwko temu - powiedziała kuzynka modelki Sharon Steenkamp.

Cały program, pokazany przez SABC, został nakręcony przed rokiem na Jamajce. Dziewczyna Pistoriusa była niemal cały czas uśmiechnięta, wesoła i wyraźnie szczęśliwa.

Do zbrodni doszło w czwartek nad ranem, a jedynym podejrzanym jest Pistorius, biegacz z dwoma amputowanymi nogami. Od tego momentu przebywa w areszcie. We wtorek ma się odbyć druga rozprawa, na której prokurator oskarży go prawdopodobnie o morderstwo z premedytacją. Pierwsza wersja jaka dotarła do mediów mówiła, że lekkoatleta pomylił ją z włamywaczem i dlatego zaczął strzelać. Nie zostało to jednak potwierdzone przez policję.

Reklama

Rodzina ofiary nie może się pogodzić z jej śmiercią. To był dla nich prawdziwy szok. - To potrwa bardzo długo zanim wszyscy przyzwyczają się do myśli, że jej nie ma - powiedział wujek Mike Steenkamp.

Modelka ma zostać pochowana w przyszłym tygodniu w rodzinnym Port Elizabeth.

Pistorius to pierwszy w historii lekkoatleta, który po amputacji kończyn wystąpił w igrzyskach olimpijskich (w Pekinie i Londynie). Stracił obie nogi w wieku 11 miesięcy w wyniku wrodzonej wady. 15 lipca 2007 roku w mityngu IAAF w Sheffield, startując na specjalnych protezach, rywalizował jako pierwszy niepełnosprawny sportowiec razem ze sprawnymi lekkoatletami. W 2008 roku Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) uznał, że może brać udział w igrzyskach olimpijskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje