Reklama

Reklama

World Relays: kolejna reprezentacja nie przyjedzie do Polski

Reprezentacja Nigerii nie pojawi się na mistrzostwach świata sztafet, które odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tym razem jednak powodem nie jest koronawirus, a przyczyny organizacyjno-polityczne. Zawodnicy z tego kraju nie otrzymali bowiem wiz na wjazd do Polski.

1 i 2 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się mistrzostwa świata sztafet. Polacy powalczą podczas nich o kolejne przepustki na igrzyska olimpijskie. Lista ich rywali zaczyna się jednak kurczyć. Z powodu pandemii z występu w naszym kraju zrezygnowali m.in. Amerykanie, Jamajczycy, Brytyjczycy, Kanadyjczycy czy reprezentanci Trynidadu i Tobago.

W piątek pojawiła się również informacja, że w Chorzowie nie zobaczymy również reprezentantów Nigerii. Tym razem jednak nie chodzi o koronawirusa, a o sprawy organizacyjne. Jak poinformowała Lekkoatletyczna Federacja Nigerii, zawodnikom z tego okraju odmówiono przyznania wiz wjazdowych do naszej kraju.

Początkowo pojawiły się głosy, że jest to wynik niedopatrzeń organizacyjnych ze strony tamtejszej federacji, jednak rzecznik prasowy nigeryjskiego ministerstwa sportu John Akanji zaprzeczył tym pogłoskom.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy