Reklama

Reklama

​World Athletics. 23 Rosjan dostało zgodę na start pod neutralną flagą

Światowa federacja World Athletics opublikowała w sobotę listę kolejnych 23 rosyjskich lekkoatletów, którzy po weryfikacji ich przeszłości dopingowej otrzymali zgodę na międzynarodowe starty w tym sezonie pod neutralną flagą.

Wcześniej takie pozwolenie miało czworo Rosjan, w tym mistrzynie świata - w skoku wzwyż Maria Lasickiene i w skoku o tyczce Anżelika Sidorowa. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio będzie mogło ich wystąpić nie więcej niż dziesięcioro.

Wśród dopuszczonych od soboty do międzynarodowych startów w sezonie 2021 są m.in. srebrni medaliści mistrzostw świata z 2019 roku - skoczek wzwyż Michaił Jakimienko i chodziarz Wasilij Mizinow.

World Athletics podtrzymuje zawieszenie Rosji

World Athletics nadal podtrzymuje zawieszenie Rosji. Nastąpiło ono w 2015 roku po wykryciu istniejącego w tym kraju państwowego systemu dopingu sportowców. Skutkiem izolacji Rosjan było niedopuszczenie ich do udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zgodzono się jedynie na występ mieszkającej w USA, a specjalizującej się w skoku w dal Darii Kliszyny, ale tylko pod neutralną flagą. 

Reklama

af/ co/

Dowiedz się więcej na temat: World Athletics | Maria Lasickiene

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL