Reklama

Reklama

Wojciech Buciarski trenerem norweskiej tyczkarki

Wojciech Buciarski będzie trenerem mistrzyni Norwegii w skoku o tyczce Cathrine Larsasen. 26-letnia lekkoatletka, ósma zawodniczka mistrzostw Europy w Barcelonie w 2010 roku jest rekordzistką kraju na stadionie - 4,40 i w hali - 4,41. Oboje mieszkają w Danii.

"Na razie będziemy przeprowadzać zajęcia razem raz w tygodniu w Helsingoer. Cieszę się z tej współpracy, ponieważ Wojciech jest fachowcem wysokiej klasy, a w czasie aktywnej kariery był jednym z najlepszych tyczkarzy świata. Od prawie roku nie miałam trenera; jeszcze niedawno nawet nie marzyłam o pracy z taką osobowością" - powiedziała Larsasen na antenie norweskiej telewizji.

Urodzony w Warszawie w 1950 roku Buciarski był jednym z trzech czołowych polskich tyczkarzy lat 70. obok Tadeusza Ślusarskiego i Władysława Kozakiewicza.

Reklama

W 1975 roku zdobył w Katowicach srebrny medal halowych mistrzostw Europy. W następnym sezonie, startując w igrzyskach olimpijskich w Montrealu zajął piąte miejsce. O tyczce skacze także jego syn Piotr (rekord życiowy 5,75).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy