Reklama

Reklama

Włodarczyk, Majewski i Małachowski zachęcali dzieci do uprawiania sportu

Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski i Piotr Małachowski w środę spotkali się z dziećmi podczas Athletics Camp w warszawskiej Arenie Ursynów.

Utytułowani polscy lekkoatleci pokazywali im tajniki swojej pracy, zachęcając do aktywności fizycznej.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Prezentowanych było pięć różnych konkurencji lekkoatletycznych, spróbować było można rzutu młotem, dyskiem i oszczepem, pchnięcia kulą oraz biegu przez płotki.

Pozytywnie zaskoczony postawą młodych adeptów sportu był srebrny medalista olimpijski z Pekinu z 2008 roku i mistrz świata z Barcelony z 2010 roku w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

- Dzieciaki garnęły się do wszystkiego. Były żywo zainteresowane nie naszą obecnością, ale samymi konkurencjami - powiedział Małachowski.

Reklama

Zadaniem Campu było m. in. zachęcenie młodzieży szkolnej do uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego.

- Wielu dopytywało się, jak się trzyma dysk czy kulę, jak rzucić oszczepem. Świadczy to o tym, że na "wuefach" nigdy o tym nie słyszeli, że nikt tego z nimi nie przerobił - ocenił dyskobol.

Polscy medaliści są wielkimi zwolennikami tego typu imprez. Uważają, że entuzjazmu najmłodszych nie można zmarnować - lekkoatleci nie mieli chwili wytchnienia.

- Lubię pracę z dziećmi, to sprawia nam, zawodowcom dużą satysfakcję. W całej tej kampanii nie chodzi o to, żeby znaleźć kolejnych mistrzów świata czy Europy. My chcemy zaszczepić w nich sportowego bakcyla, aby zaczęli uprawiać sport. Potencjał jest duży. Przekonał się o tym jeden z fotografów, który dostał dyskiem w głowę. Na szczęście nic poważnego się nie stało - zakończył Małachowski.

To już druga edycja Athletics Camp. Oprócz treningu z olimpijczykami, dzieci miały zajęcia ogólnosportowe oraz uczestniczyły w aktywnych zabawach.

Dowiedz się więcej na temat: Anita Włodarczyk | Tomasz Majewski | piotr małachowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje