Reklama

Reklama

Wicemistrz świata w skoku w dal tymczasowo zawieszony przez IAAF

Amerykanin Jarrion Lawson, ubiegłoroczny wicemistrz świata w skoku w dal, został tymczasowo zawieszony z powodu podejrzeń o stosowanie dopingu. W jego organizmie wykryto zabronioną substancję o nazwie epitrenbolon.


Decyzję o zawieszeniu zawodnika podjął Athletics Integrity Unit (AIU), czyli organ odpowiedzialny za kwestie uczciwości i dopingu w tej dyscyplinie sportu.

"AIU potwierdza tymczasowe zawieszenie amerykańskiego sprintera i skoczka Jarriona Lawsona z powodu obecności w jego organizmie epitrenbolonu" - napisano na Twitterze organizacji.

24-letni lekkoatleta zaprzeczył, że stosował doping. Jego zdaniem zakazana substancja mogła dostać się do jego organizmu wskutek spożycia mięsa wołowego. Jak wspomniał, pozytywny wynik dała próbka pobrana od niego 2 czerwca, a informację o tym otrzymał dwa miesiące później.

"To steryd używany legalnie w USA w procesie produkcji wołowiny. Wyniki laboratoryjne pokazywały, że jego stężenie było minimalne i jestem przekonany, że wykażemy, iż ta substancja znalazła się w moim organizmie wskutek spożycia skażonego nią mięsa" - oświadczył Lawson.

Jak podkreślił, zawsze był za czystością w sporcie i jest przekonany, że udowodni swoją niewinność. "Jestem czysty i to wykażę" - zaznaczył czwarty zawodnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

AIU to organizacja powołana do życia w ubiegłym roku jako element walki światowej federacji (IAAF) z dopingiem w lekkoatletyce. Jej niezależność od władz IAAF ma na celu zwiększenie  transparentności i niezależności w walce z niedozwolonym wspomaganiem, co powinno zaowocować poprawą wizerunku "królowej sportu".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy