Reklama

Reklama

Wicemistrz olimpijski w skoku w dal Luvo Manyonga tymczasowo zawieszony

Reprezentant RPA Luvo Manyonga, wicemistrz olimpijski 2016 i mistrz świata 2017 w skoku w dal, został tymczasowy zawieszony. Utytułowany lekkoatleta jest podejrzany o naruszenie przepisów dotyczących miejsca pobytu.

Jak poinformowała niezależna organizacja międzynarodowa Athletics Integrity Unit (AIU), powołana przez światowe władze lekkoatletyczne do zwalczania m.in. dopingu, wysłano już zawodnikowi zawiadomienie o wniesieniu zarzutów.

Reklama

Lekkoatlecie może grozić dwuletnie zawieszenie, co oznaczałoby m.in. wykluczenie z przełożonych na ten rok igrzysk olimpijskich w Tokio. Sprawa opiera się na podejrzeniu naruszenia przepisów dotyczących miejsca pobytu.

Manyonga zdobył srebrny medal w skoku w dal na igrzyskach w 2016 roku w Rio de Janeiro, a rok później sięgnął w Londynie po mistrzostwo świata w tej konkurencji.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź! 

Reprezentant RPA przyznał niedawno, że nie trenował przez rok od czasu zerwania współpracy ze swoim agentem i nie wie, kiedy rozpocznie program przygotowań do igrzysk.

"Nie trenuję i nie wiem, jak iść naprzód, ponieważ robię wszystko sam, próbując toczyć swoje bitwy" - powiedział w ubiegłym miesiącu stronie internetowej TimesLIVE w RPA.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami antydopingowymi sportowcy muszą wskazać swoje miejsce pobytu organom antydopingowym z 90-dniowym wyprzedzeniem, aby umożliwić niezapowiedziane testy poza zawodami każdego dnia w roku. Trzykrotne naruszenie tych obowiązków w ciągu 12 miesięcy stanowi przestępstwo antydopingowe.

bia/ co/

Dowiedz się więcej na temat: luyo manyonga | Luvo Manyonga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje