Reklama

Reklama

Waleriańczyk w grupie Elite Cafe!

Skoczek wzwyż, Aleksander Waleriańczyk jest kolejnym lekkoatletą, który dołącza do Grupy Elite Cafe. - Sezon 2003 zadecydował o tym, że uznaliśmy zaproszenie Alka Waleriańczyka do naszej Grupy za bardzo wskazane - argumentuje decyzję Artur Partyka, rzecznik prasowy grupy.

- To młody, utalentowany zawodnik, który w wieku 21 lat skacze 2,36 m. Uważam, że wielka przyszłość stoi przed tym sportowcem, należy dać mu po prostu jak najwięcej szans na udany rozwój. W Grupie Alek będzie miał właściwą opiekę.

- Już od dawna podoba mi się cały pomysł Grupy - powiedział Waleriańczyk. - Nawet będąc obok czuje się tę rodzinną wręcz atmosferę, która towarzyszy temu zespołowi. Bardzo dobrze znam i cenię Anię Ksok i Artura Partykę. Cieszę się, że dołączę do Grupy i będę uczestniczył w tym fantastycznym przedsięwzięciu.

Reklama

Nazwisko Aleksandra Waleriańczyka stało się bardziej znane w Polsce i na świecie po tym, jak młody zawodnik skoczył w lipcu tego roku 2,36 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy. Przez cały sezon 2003 nikt nie zbliżył się do tego rezultatu. Rozwój tego sportowca doskonale można prześledzić na podstawie rekordów życiowych z ostatnich lat. W 2000 r. Waleriańczyk zaliczył 2.06, rok później - 2.14. W ubiegłym sezonie skoczył 2.27. W tym roku zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Europy (2,36). Podczas Mistrzostw Świata w Paryżu uplasował się na 10 pozycji.

Wynik z tego roku z Bydgoszczy to drugi rezultat w historii polskiego skoku wzwyż (po osiągnięciu Artura Partyki - 2.38, Eberstadt, 1996 r.). Rzecznik prasowy Grupy Elite Cafe trzyma kciuki, by Alek pobił także jego rekordowy skok. - Daleko mi do zazdrości o moje 2,38. Co więcej, robię wszystko, by pomóc Alkowi w osiągnięciu jak najlepszych wyników. Bardzo mi na tym zależy. Jest młody, ma obok siebie kilku bardzo utalentowanych polskich skoczków. Myślę, że już wkrótce zawojują świat - stwierdził Partyka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje