Reklama

Reklama

W sobotę "Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski"

Mityngiem "Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski" powitają lekkoatleci w sobotę lato na chorzowskiej arenie. Zaplanowano 12 konkurencji. Będą to pierwsze duże zawody w Polsce po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

"Dziś mam przyjemność kierować Stadionem Śląskim i nie mogę się doczekać tej imprezy, bo przecież lekkoatletyka jest w moim sercu od zawsze. Cieszę się, że to właśnie na śląskim obiekcie zainaugurujemy sezon i jest mi niezmiernie miło, że tak wiele gwiazd Królowej Sportu zdecydowało się rozpocząć starty właśnie na naszym stadionie"  - powiedział Jan Widera, prezes operatora areny, w przeszłości trener lekkoatletyczny.

Reklama

W trzech konkurencjach wystartuje Justyna Święty-Ersetic. Mistrzyni Europy na 400 m, tym razem pobiegnie na 100 i 300 m, będzie także "zającem" Joanny Jóźwik na 600 m.

"Tak długiego okresu bez mityngów jeszcze w karierze nie miałam. Czuję ogromny głód rywalizacji, zwykle o tej porze roku miałam już za sobą kilka zawodów, dlatego nie mogę się doczekać soboty, tym bardziej, że sezon rozpocznę na swoim ulubionym obiekcie. Trener zaplanował mi aż trzy biegi, taka różnorodność dystansów w tak krótkich odstępach czasu będzie ciekawym sprawdzianem. Sama jestem ciekawa jak to wszystko wyjdzie" - powiedziała ambasadorka stadionu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje