Reklama

Reklama

Vlasic: Cieszy mnie każdy skok

Reprezentantka Chorwacji Blanka Vlasic jest jedną z faworytek olimpijskiego konkursu skoku wzwyż. W piątek podczas mityngu Złotej Ligi w Rzymie wygrała, pokonując poprzeczkę na wysokości dwóch metrów.

Reprezentantka Chorwacji Blanka Vlasic jest  jedną z faworytek olimpijskiego konkursu skoku wzwyż. W piątek  podczas mityngu Złotej Ligi w Rzymie wygrała, pokonując poprzeczkę  na wysokości dwóch metrów.

"Cieszy mnie każdy skok. Pragnę, żeby taki stan trwał jak najdłużej. Chcę radować się każdą chwilą spędzoną na stadionie. Wiem, że teraz jest mój czas. Czuję, że mam wysoką formę i mogę skakać wysoko" - powiedziała po konkursie w Rzymie.

Chorwacka lekkoatletka dodała, że w Rzymie "pozostałe rywalki nie zmusiły jej do dużego wysiłku".

"Trudno jest mówić o rywalizacji, gdy druga w konkursie zawodniczka skacze 1,98. Cieszy mnie wykonywana praca i wiem, że w ten sposób można dojść do dobrych wyników. Igrzyska i rekordy świata są przede mną, ale podchodzę do tych wyzwań spokojnie" - powiedziała.

Reklama

Przed 21 laty w Rzymie znakomita Bułgarka Stefka Kostadinowa pobiła rekord świata.

"Stefka Kostadinowa tworzyła przed laty swoją historię, ja teraz tworzę swoją. Czy Rzym stanie dla mnie wyjątkowym miastem? Nie wiem. Na pewno lubię tutaj startować. Samo miasto jest wyjątkowe ze swoją historią. Poza tym mam tutaj blisko z mego rodzinnego Splitu" - dodała Vlasic.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL