Reklama

Reklama

Virgilijus Alekna chce kontynuować karierę

Virgilijus Alekna, dwukrotny mistrz olimpijski w rzucie dyskiem, postanowił kontynuować karierę i w przyszłym roku w wieku 41 lat powalczyć o medal mistrzostw świata w Moskwie. Wcześniej Litwin zapowiedział, że sezon 2012 będzie jego ostatnim w kole.

Alekna, który często przyjeżdża również na treningi do Polski, jest jednym z najbardziej utytułowanych dyskoboli w historii. Nie tylko dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu olimpijskiego podium (2000, 2004), ale wywalczył także dwa tytuły mistrza świata (2003, 2005) i jeden Europy (2006). Ponadto ma w dorobku brąz igrzysk w Pekinie (2008), dwa srebra MŚ (1997, 2001) oraz srebro (2002) i brąz (1998) ME.

Rok 2012 był dla niego niespodziewanie dobry. W igrzyskach w Londynie zajął czwarte miejsce, a treningi nadal sprawiały mu radość, dlatego postanowił przedłużyć karierę o przynajmniej o 12 miesięcy.

Reklama

"Nie widzę żadnego sensu, by w tej chwili przerywać karierę. Czuję się na siłach, by walczyć o kolejne medale. Wiek nie ma tu żadnego znaczenia" - powiedział 40-letni Alekna.

Mistrzostwa świata w Moskwie mogą być jego dziesiątymi w karierze, w której zdobył niemal wszystko. Nie udało mu się jedynie poprawić rekordu świata Niemca Juergena Schulta - 74,08. Przed 12 laty zabrakło mu jedynie... 20 centymetrów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy