Reklama

Reklama

Usain Bolt wraca na bieżnię

Usain Bolt, największa gwiazda Memoriału Kamili Skolimowskiej, wraca na bieżnię. Rekordzista świata na 100 i 200 m znalazł się w reprezentacji Jamajki na Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej w Glasgow. Sześciokrotny mistrz olimpijski wystąpi w sztafecie 4x100 m.

Impreza w Glasgow odbędzie się 23 lipca i 3 sierpnia.

Bolt w tym sezonie jeszcze nie pojawił się na bieżni, a powodem była złapana w marcu kontuzja. On sam mówił, że nie jest gotowy do rywalizacji, choć już normalnie trenuje. Odwoływał starty w kolejnych zawodach, tłumacząc się słabą dyspozycją. Wszystko wskazuje jednak na to, że dochodzi powoli do siebie.

Jedynym indywidualnym startem najlepszego sprintera w historii będzie prawdopodobnie udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jamajczyk ma być największą gwiazdą imprezy, która odbędzie się 23 sierpnia.

Reklama

"Wszystko wskazuje na to, że Usain wystartuje tylko raz w tym sezonie na 100 m i będzie to mityng w Warszawie. To, że wrócił do zdrowia po kontuzji, to bardzo dobra informacja i czekaliśmy na nią" - potwierdził Marcin Rosengarten, dyrektor Memoriału.

Jamajczyk jest od lat najszybszym człowiekiem na ziemi. W 2009 roku w mistrzostwach świata w Berlinie pobił własne rekordy globu na 100 m - 9,58 i 200 m - 19,19. Ma na koncie osiem złotych medali mistrzostw świata, w tym trzy (100, 200 i 4x100) z ostatniej edycji w Moskwie.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje