Reklama

Reklama

Usain Bolt rozpocznie sezon 14 maja na Kajmanach

​Startem 14 maja na dystansie 100 metrów w Georgetown na Kajmanach nowy sezon rozpocznie najszybszy człowiek świata Usain Bolt. 29-letni Jamajczyk niedawno wrócił do treningów po kontuzji stawu skokowego.

Poprzednio Bolt wystąpił na Kajmanach w 2013 roku; uzyskał czas 10,09.

Tym razem w Georgetown mają startować też m.in. amerykańskie mistrzynie olimpijskie Allyson Felix (łącznie cztery złote medale) i Carmelita Jeter.

Bolt planuje przed igrzyskami także starty w czerwcu w Kingston i w lipcu w Diamentowej Lidze w Londynie. Wcześniej zamierzał pobiec w maju na 400 m, ale jego plany pokrzyżował uraz nogi.

Bolt jest sześciokrotnym mistrzem olimpijskim i 11-krotnym mistrzem świata, rekordzistą globu na 100 i 200 m.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy