Reklama

Reklama

Usain Bolt nie pobiegnie w IAAF World Challenge w Ostrawie

Jamajski sprinter Usain Bolt nie pobiegnie w Ostrawie, podczas zaplanowanego na czwartek lekkoatletycznego mityngu z cyklu IAAF World Challenge. Mistrz olimpijski i rekordzista świata postanowił, że zostanie w kraju i tam będzie trenował w najbliższych dniach.

O swojej decyzji i najbliższych planach, które miały wpływ na nią poinformował organizatorów w oświadczeniu przesłanym w niedzielę.

"Chciałbym przeprosić wszystkich swoich fanów w Ostrawie, ale w tym roku nie spotkam się z nimi. Doszliśmy do wniosku z trenerem, że muszę pozostać o tydzień dłużej na Jamajce, by lepiej przygotować się do startów, zanim ruszę do Europy" - napisał sześciokrotny mistrz olimpijski.

Na ostatnich dwóch igrzyskach w Pekinie (w 2008 roku) i Londynie (2012) Bolt zdobywał po trzy złote medale, w tym po dwa indywidualnie, a po jednym w sztafecie 4x100 m. Jest aktualnym rekordzistą świata na 100 i 200 metrów.

Reklama

W sobotę zwyciężył na krótszym z tych dystans (czas 9,94) w mistrzostwach kraju w Kingston, co daje mu możliwość występu w sierpniowych mistrzostwach świata w Moskwie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL