Reklama

Reklama

Uniwersjada. Marcelina Witek najlepsza w rzucie oszczepem

Marcelina Witek (AWFiS Gdańsk, KS Polanik Piotrków Tryb.) zdobyła złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w rzucie oszczepem. To piąty tego dnia krążek reprezentacji Polski w Tajpej. W sumie "Biało-czerwoni" mają ich 15.

Witek uzyskała w piątej próbie 63,31 i pobiła rekord życiowy. Druga w konkursie Japonka Marina Saito miała wynik 62,37.

Wcześniej w piątek złoto wywalczyła też Małgorzata Hołub (Politechnika Koszalińska, KL Bałtyk Koszalin), która była najszybsza na 400 m. Z kolei w biegu na 400 m ppł drugie miejsce zajęła Joanna Linkiewicz (AWF Wrocław, AZS AWF).

Brązowe medale tego dnia zdobyli Rafał Omelko (AWF Wrocław, AZS AWF) w biegu na 400 m oraz Bartosz Kołecki (AZS Poznań, UAM Poznań) w taekwondo w kategorii 87 kg.

Reklama

Łącznie biało-czerwoni wywalczyli na Tajwanie już 15 medali: cztery złote, sześć srebrnych i pięć brązowych.

Uniwersjada potrwa do 30 sierpnia.(PAP)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy