Reklama

Reklama

Ukraińska gwiazda nie przebiera w słowach. O Rosjanach wyraziła się wprost

Minęły ponad dwa miesiące odkąd wojska rosyjskie na rozkaz Władimira Putina rozpoczęły atak zbrojny na terenie Ukrainy. Okupanci niszczą miasta i mordują cywilów. Lekkoatletka Maryna Bech-Romanczuk udostępniła w mediach społecznościowych zdjęcie i zwróciła się do Rosjan. 26-latka nie owijała w bawełnę.

Obywatele Ukrainy od 24 lutego odpierają ataki wroga. Piękne i chętnie odwiedzane niegdyś przez turystów miasta zamieniły się w ruinę. Jednym z najbardziej dotkniętych wojną miejsc jest Charków. Według doniesień, co czwarty budynek mieszkalny w tym mieście został zniszczony przez Rosjan. 

Dramat ukraińskiej sędzi i trenerki. Uprowadzili ją okupanci z Rosji!

Ukraińska lekkoatletka zwróciła się do Rosjan. "Nie jesteście ludźmi"

Pochodząca z obwodu chmielnickiego Maryna Bech-Romanczuk udostępniła w mediach społecznościowych wymowne zdjęcie. Widać na nim zniszczony przez Rosjan budynek. Choć kamienica jest zbombardowana i grozi zawaleniem, w jednym z mieszkań świeci się światło. "Po ataku rosyjskich pocisków ludzie zakleili ścianę i nadal tam mieszkają" - wytłumaczyła Ukrainka. Kolejną część wypowiedzi skierowała do Rosjan. 

Reklama

Norweski sportowiec zaatakowany przez Rosjan. Padły mocne słowa

Wojska Putina niszczą miasta i mordują niewinnych

Charków, Donieck, Mariupol i Irpień to tylko niektóre z miast bombardowanych przez rosyjskich okupantów. W wojnie giną także tysiące cywilów, w tym sportowcy, którzy chwycili za broń w obronie ojczyzny.  

Wśród poległych reprezentantów Ukrainy znaleźli się m.in. piłkarz Dima Martynenko lekkoatleta Aleksander Serbinow. Zginęło też wiele młodych ukraińskich talentów, w tym 14-letnia sztangistka Alina Peregudowa i 20-letni biathlonista Jewhen Małyszew

Bułgar odrzuca pomoc Ukrainie. "Wisicie mi trzy pensje i chcecie jedną z nich?!"

Gwiazda ukraińskiej lekkoatletyki

Maryna Bech-Romanczuk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ukraińskich lekkoatletek. 26-latka specjalizuje się w skoku w dal, ma już na swoim koncie takie osiągnięcia jak złoto halowych mistrzostw Europy. Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio rywalizację zakończyła na 5. miejscu. Od 2018 roku jej mężem jest ukraiński pływak Mychajło Romanczuk

Ponure kulisy wielkiego sukcesu reprezentantek Ukrainy na MŚ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy