Reklama

Reklama

Tyczka na Molo - triumf Ptacnikovej-Svobodovej, Rogowska druga

Czeszka Jirina Ptacnikova-Svobodova wygrała w Sopocie 26. zawody "Tyczka na Molo". Drugie miejsce, z takim samym wynikiem 4,50, zajęła Anna Rogowska (SKLA Sopot). Wśród mężczyzn triumfował mistrz świata z 2003 roku Włoch Giuseppe Gibilisco.

Uczestnikom mityngu (pięć zawodniczek i tyluż zawodników) bardzo przeszkadzał zmienny wiatr. Na 24 skoki mężczyzn udanych było zaledwie sześć, natomiast z 36 prób kobiet sędziowie zaliczyli jedynie dziewięć.

Dla Rogowskiej rywalizacja na molo była pierwszym startem po prawie trzymiesięcznej przerwie. Po raz ostatni wystąpiła na początku marca w halowych mistrzostwach Europy w Goeteborgu, gdzie wywalczyła srebrny medal.

Sopocianka, która jest rekordzistką zmagań na molo (w 2005 roku pokonała 4,77), nie odniosła szóstego zwycięstwa w tej imprezie. Tym razem przypadło ono mistrzyni Europy z Helsinek Ptacnikovej-Svobodovej. Co prawda zarówno Rogowska jak i trzecia Niemka Martina Strutz także skoczyły 4,50, ale Czeszka lepiej radziła sobie na niższych wysokościach.

Reklama

Żadnej zawodniczce nie udało się uzyskać minimum uprawniającego do startu w sierpniowych mistrzostwach świata w Moskwie, które wynosi 4,60.

- Na rozbiegu popełniałam karygodny błąd, który jak najszybciej muszę skorygować - zbyt późno zakładałem tyczkę do dołka. Wynikało to jednak z dwóch elementów. Do końca nie udało mi się wyczuć drewnianego podestu, poza tym był to mój pierwszy start po dłuższej przerwie. Cieszę się jednak, że miałam okazję zainaugurować letni sezon przed własną publicznością - powiedziała Rogowska, która w niedzielę wraca do włoskiej miejscowości Formia, gdzie spędzi na zgrupowaniu kolejne trzy tygodnie.

Na niższym poziomie stał konkurs mężczyzn. Gibilisco zaliczył jeden skok na 5,35. Dwie ostatnie jego próby na wysokości 5,50 były nieznacznie nieudane. Po 5,35 osiągnęli także drugi w klasyfikacji Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin) oraz jego klubowy kolega Piotr Lisek, który tym samym ustanowił rekord życiowy.

Czwarty Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) skoczył 5,20, a Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) nie zaliczył żadnej wysokości (jak wszyscy Polacy rozpoczął od 5,20).

Sopockie zawody obejrzało trzech mistrzów olimpijskich - tyczkarz Władysław Kozakiewicz, żeglarz Mateusz Kusznierewicz i wioślarz Adam Korol.

Wyniki 26. mityngu "Tyczka na Molo":

   kobiety

1. Jirina Ptacnikova-Svobodova (Czechy) 4,50

2. Anna Rogowska (SKLA Sopot)           4,50

3. Martina Strutz (Niemcy)              4,50

4. Lisa Ryzih (Niemcy)                  4,40

   Malin Dahlstroem (Szwecja) nie zaliczyła żadnej wysokości

   mężczyźni

1. Giuseppe Gibilisco (Włochy)                 5,35

2. Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin)       5,35

3. Piotr Lisek (OSOT Szczecin)                 5,35

4. Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 5,20

   Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) nie zaliczył żadnej wysokości

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL